Pás na ochranu kmene stromů LEN - 10cm x 10m

Kód: 0626
Značka: GTEX
109 Kč / ks 90,08 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
27.2.2024

Lněná ochrana chrání kmen stromu proti ohryzu, mrazu, větru a přímému slunečnímu svitu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lněná ochrana chrání kmen stromu proti ohryzu, mrazu, větru a přímému slunečnímu svitu.

- Teplé slunné dny, které přicházejí uprostřed zimy, trvají-li až týden mohou způsobit mírné proudění mízy, hlavně na osluněných a ohřátých stranách kmenů. Vznikají tak zvětšené rozdíly mezi denními a nočními teplotami - i přes třicet stupňů, jejichž výsledkem mohou být otevřené nebo skryté praskliny v kůře.

- Během jara se potom objevuje výron mízy z těchto otevřených ran u jádrovin a klejotok u peckovin. Následovat může zvětšování trhliny v důsledku růstu kmene, praskliny mohou být vstupní branou pro spóry dřevokazných hub včetně nektariové rakoviny a zkáza stromu tak pokračuje. Bránit se je možné již samotným výběrem ovocných druhů a odrůd, výživou stromu která nesmí být jednostranná a i celým způsobem pěstování. Navíc i půdy, které jsou bohatě zásobené humusem méně podléhají teplotním výkyvům, což se také výrazně projevuje na rostlinách.

- Toto poškození se týká nejen ovocných dřevin - jabloní, třešní a višní, švestek, meruněk,broskvoní  ale i okrasných dřevin - sakur, vrb, kalin a dalších.

Doplňkové parametry

Kategorie: Lněný pás na ochranu kmene stromů
Hmotnost: 0.2 kg
materiál: LEN - 100%
gramáž: 400g / m2
rozměr: 10cm x 10m
Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz